Gdzie ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego

Za kilka dni w szkole zadzwoni pierwszy dzwonek! W związku z tym wielu rodziców zastanawia się, jak ubrać dziecko na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Większość szkół zwraca uwagę, aby strój uczniów szczególnie w tym dniu był elegancki. Dlatego przychodzimy z pomocą i mamy dla was kilka gotowych stylizacji z podpowiedziami, gdzie je kupicie.

Strój na rozpoczęcie roku szkolenego dla chłopaka

Najbardziej eleganckim rozwiązaniem na rozpoczęcie roku szkolnego jest wybór ubrań w odcieniach bieli, czerni i granatu. I niekoniecznie tutaj zachęcamy, żeby rwać włosy w poszukiwaniu garnituru, z którego wasz mały mężczyzna za chwilę wyrośnie. Odświętnego charakteru w tym dniu nada przede wszystkim biała koszula, którą najlepiej zestawić z granatowymi spodniami chino. Tak klasyczny zestaw warto uzupełnić stylowym dodatkiem jakim są szelki! Mogą być ciemne, albo intensywnie czerwone J.
Elegancko będzie wyglądać także błękitna koszula zestawiona z granatowym sweterkiem lub kamizelką.
Cieplejszą opcją jest wybór dzianinowej marynarki, która sprawdzi się w eleganckim wydaniu ze spodniami na kant oraz w luźniejszym zestawieniu z ciemnymi jeansami i mokasynami.
O intensywniejszy kolor można pokusić się w dodatkach typu: czerwony krawat albo bordowa muszka lub aksamitna tasiemka zawiązana pod szyją (można ja kupić w pasmanterii).

Białą koszulę znajdziesz TUTAJ, Błękitną koszulę: TUTAJ, Granatowe spodnie chino: TUTAJ, Kamizelkę: TUTAJ, Dzianinową szarą marynarkę: TUTAJ, Granatową marynarkę: TUTAJ, Krawat: TUTAJ.

Strój na rozpoczęcie roku szkolnego dla dziewczynki

Jeśli chodzi o galowy strój dziewczynek tu także można postawić na niezawodną białą koszulę z falbankami lub kokardą i krótką, czarną spódniczkę na szelkach o klasycznym kroju litery A. Idealnym rozwiązaniem są także czarne lub granatowe sukienki, które możesz uzupełnić wiązanym lub dopinanym, eleganckim kołnierzykiem. W luźniejszej wersji można wybrać tunikę z dzianiny lub jeansu, a nutkę elegancji dodasz wybierając do nich białe rajstopy i balerinki.
Jeśli córka nie przepada za sukienkami i woli wygodniejsze ubranie, nie zmuszaj jej do założenia sukienki, wybierz wygodne spodnie lub takie -z modnymi w tym sezonie- zaszewkami i połącz je z elegancką jasną koszulę.

Białą koszulę znajdziesz TUTAJ, Biała koszula z falbanką: TUTAJ, Koszula z żabotem: TUTAJ, Spódnicę na szelkach: TUTAJ, Sukienka z kołnierzykiem: TUTAJ, Gsranatowa ukienka z haftem: TUTAJ, Czarna sukienka z haftem: TUTAJ, Spodnie w kratkę: TUTAJ, Spodnie z zaszewkami: TUTAJ.

Strój na rozpoczęcie roku szkolnego, często zależy od zwyczajów panujących w danej placówce. Dawniej na oficjalny apel należało przyjść w mundurku z naszytą tarczą szkoły, lub w galowym stroju, na który składała się białą koszula i ciemne spodnie lub spódnica w przypadku dziewczyn. Dzisiaj obyczaje się poluzowały jednak większość szkół nadal praktykuje, aby strój uczniów szczególnie w tym dniu był bardziej elegancki. To też doskonały sposób, aby od wczesnych lat praktykować ze swoją pociechą praktyczne zasady dress codu, i stosowności ubrania do okazji, które i w dorosłym życiu są obecne.

Dryń, dryń…J

Udostępnij wpis znajomym