Stylista radzi: jak dobierać okulary do kształtu twarzy

...
Okulary słoneczne to bardzo ważny element letniej stylizacji. Już od dłuższego czasu przestały pełnić rolę tylko akcesorium, chroniącego oczy przed słońcem. Dziś stanowią uzupełnienie, albo motyw przewodni, do którego dobiera się resztę garderoby
...
Czym kierować się przy wyborze okularów? Moda, obowiązujące w danym sezonie trendy nie są bez znaczenia, ale przede wszystkim trzeba nauczyć się dobierać okulary do swojego kształtu twarzy. Bo nawet w najmodniejszych, ale zupełnie niedobranych okularach będziemy wyglądać groteskowo.
Okulary nie powinny być za daleko lub za blisko oczu.
Nie powinny się zsuwać, ani za bardzo przywierać do głowy
Powinny być dobrane do kształtu twarzy, karnacji, koloru włosów itp.
Jak dobrać okulary stosownie do kształtu twarzy:
Twarz kwadratowa ma mocno zarysowaną szczękę, szerokie czoło i wyraźne policzki. Najlepsze będzie owalny kształt oprawek, który złagodzi rysy twarzy
Twarz okrągła: wysokość i szerokość twarzy są podobne, szczęka jest mniej zarysowana, ale twarz może sprawiać wrażenie pucołowatej stąd oprawki powinny przede wszystkim wysmuklać twarz.
Twarz owalna jest  uważana za najbardziej proporcjonalną stąd najłatwiej dobrać do niej okulary słoneczne.  Charakteryzuje się delikatnymi rysami, wysokość czoła równoważny się z dolną część, kości policzkowe to najszersza część.
Twarz trójkątna charakteryzuje się tym, że jest szersza u góry i posiada wąską szczękę. Okulary powinny wyraźnie akcentować okolice oczu, aby złagodzić ostre rysy
Powodzenia!!!
Podziel się:

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012