Stroje Księżnej Kate w Polsce

Brytyjska para książęca w Polsce! Richard Palmer – członek korpusu prasowego przy brytyjskiej rodzinie królewskiej, mówił, że przyjazd Williama i Kate to element misji dyplomatycznej realizowanej na prośbę rządu.
Jej celem jest „oczarowanie europejskich partnerów” w obliczu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Nie bez powodu też pewnie para przyjechała z dziećmi, które zawsze lekko rozładowują atmosferę i zdobywają punkty dla pary książęcej. Nie jest tajemnicą, że w kontekście wizerunku wzrok skierowany jest głównie na Kate, która znana jest
z tego, że często wybiera stylizacje rodzimych projektantów.

Tym razem księżna założyła biały kostium z baskinką i kopertową spódnicę brytyjskiego domu mody Alexander McQueen, który kosztował prawie 2 tyś funtów. Nie jest tajemnicą, że to jej ulubiona marka, którą zakłada na ważne okazje m.in. na swój ślub. Zresztą na stronie, gdzie można kupić ten kostium jest napisane, że doskonale nadaje się na śluby i ważne okazje (dla zainteresowanych: zostały już tylko duże rozmiary). Ulubione zamszowe buty, optycznie dodały kilka centymetrów.

Początkowo Kate niosła na rękach księżniczkę Charlotte, później – podczas wizyty w pałacu prezydenckim, kiedy dziećmi zajęli się opiekunowie sięgnęła po ciemnoczerwoną kopertówkę. Nie można było oprzeć się biało- czerwonym skojarzeniom. Księżna prezentowała się klasycznie, elegancko i stosownie do roli, bez nadmiernego epatowania sobą. Widać, że dobrze zna swoją rolę i granice etykiety.
Książę William założył ciemny garnitur, jasną koszulę i krawat, niestety zabrakło widocznego rękawa koszuli spod marynarki, co jest małym stylowym faux pas.

Nietypowo wyglądała żona prezydenta Agata Kornhauser – Duda w pudrowej sukience za kolano. Lekka sukienka podkreślała mniej formalny charakter wizyty książęcej pary.  Pani prezydentowa założyła jasne szpilki
i nawiązujący do polskiego rękodzieła pasek – prawdopodobnie odnoszący się do silnie polskiego akcentu jakim jest rodzimy folk. To jest całkiem interesujący eksperyment! Jedynie ramiączka bielizny powinny być lepiej wyregulowane, aby góra sukienki wyglądała lżej.

Pierwsze emocje po przyjeździe rodziny książęcej opadły. Brytyjski Hello Magazine zwraca uwagę na to, że zwykle w początkowej części wizyt, księżna nosi brytyjskie marki, a potem sięga po coś rodzimego, aby uhonorować gospodarzy. Tak też się stało, na popołudniowy bal organizowany w Łazienkach Królewskich księżna Kate pojawiła się w kreacji polskiej projektantki – Gosi Baczyńskiej. Piękna, biała sukienka koktajlowa z czarną lamówką
i ozdobnym haftem była wprost idealna dla Kate Middleton! To jej ukłon w stronę gospodarzy i Polski.

Wyróżnienie sukienki Gosi Baczyńskiej to nie koniec dobrych wiadomości dla modowego rynku w Polsce.
Na wizytę pary książęcej w Gdańsku, Kate założyła kwiecisty komplet marki Erdem, a uzupełniła go beżową kopertówką poznańskiego brandu Etui Bags! To nie pierwszy raz kiedy księżna sięgnęła po torebkę marki. W marcu podczas tegorocznych obchodów Dnia Świętego Patryka i spotkania z prezydentem Francji w Paryżu księżna wybrała inny projekt polskiej marki.

Podczas wylotu z Polski księżna miała na sobie jednorzędowy, mocno taliowany płaszcz projektu Catherine Walker oraz sukienkę w podobnym kolorze. Do tego zestawu dobrała cieliste szpilki Gianvito Rossi oraz biżuterię od Kiki McDonough. Oczywiście total look księżnej nie jest tu przypadkowy, chaber to narodowy kwiat Niemiec!
A tam udaje się włąsnie królewska para.

Jak widać stylizacje Kate są bardzo dobrze przemyślane. Często mówi się o jej podobieństwie i odwzorowaniu stylu księżnej Diany. Tak mogło być i tym razem, ponieważ brytyjska projektantka Walker była niegdyś jedną z ulubionych projektantek Diany, która posiadała ponad tysiąc jej projektów.

Udostępnij wpis znajomym