Ślubne dodatki – poradnik

Nawet najpiękniejsza suknia potrzebuje odpowiedniej oprawy i gustownych dodatków,  które jeszcze bardziej podkreślą jej spektakularny efekt.

Poniżej przedstawiamy te bardziej i mniej popularne, omawiając przy tym ich wady i zalety.

Biżuteria:

Nie powinna być kompletem, chyba, że jest stara- rodowa. Obecnie odchodzi się od tego, żeby naszyjnik, kolczyki i bransoletka były identyczne i były noszone razem.  Jeżeli gorset  sukni jest mocno zdobiony, albo kolczyki są okazałe, wtedy warto zrezygnować z naszyjnika i akcent położyć na te elementy, które chcemy wyeksponować. Panna młoda nie musi być poobwieszana biżuterią. Czasem mniej znaczy więcej.

Buty:

Koniecznie powinny być ciemniejsze od koloru dołu sukni, warto na to zwrócić uwagę i na przymiarkach mieć ze sobą parę ślubnych pantofelków. W nowoczesnych stylizacjach buty są często eksponowane poprzez wyrazisty kolor.

Rękawiczki:

Przy ceremonii ślubnej są mało praktyczne ponieważ koniecznie trzeba je zdjąć podczas zakładania obrączki. Jeżeli jednak panna młoda zdecyduje się na nie, to powinny być pełne, te najbardziej klasyczne sięgają poza łokieć. Rękawiczki z nitką między palcami uchodzą za bardzo nieeleganckie.

Okrycia wierzchnie:

Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza podczas nabożeństwa w kościele, często jest wymagane aby panna młoda miała zakryte ramiona. Polecamy szale, etole, jeśli pora jest zimowa,  swetry, nawet te kolorowe, które  będą ciekawym elementem stylizacji. Obecnie bardzo popularne są koronkowe narzutki, które zakłada się na sukienkę i zapina z tyłu. Suknia ślubna wygląda wówczas, jakby miała długie rękawy.

Nowy obraz (9)

Torebki:

Obecnie raczej nie łączy się torebki i bukietu ślubnego. Jeżeli panna młoda nie jest tradycjonalistką, to zachęcamy do wybrania spektakularnej torebki zamiast bukietu.

 

Kwiaty:

Powinny być dostosowane stylizacyjne przede wszystkim do sukni panny młodej, ale też do całej oprawy wesela. Kwiaty mają stanowić ciekawy akcent, który zwróci uwagę, ale nie zdominuje całej stylizacji.

Mówi się, że „diabeł tkwi w szczegółach” to przysłowie sprawdza się także w przypadku stylizacji ślubnych. Panna Młoda powinna dokładnie przemyśleć, co tego dnia chce założyć,  żeby uniknąć efektu przebrania.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012