PROSTE SPOSOBY NA JESIENNY SZAL

Pogoda nie pozostawia żadnych wątpliwości, że letnie stylizacje odkładamy na kilka długich miesięcy. Żegnamy się z nimi na poczet ciepłych płaszczy, puchowych kurtek i jesienno-zimowych dodatków: czapek, szali i chust.
Pytanie, jakie często słyszymy od klientek to – czy można w tym okresie być otulonym, ale i wyglądać stylowo? Oczywiście, że tak! Wystarczy ładny szalik i kilka sposobów na jego motanie! To dodatek, który nie tylko urozmaica często szare, jesienne stylizacje ale przychodzi z pomocą by przetrwać pogodową rewolucję. Podczas akcji „Akademia Szalika”, którą współtworzyliśmy z Galerią Krakowską podpowiadamy jak nosić szal, aby było ciepło i stylowo. 

BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ

Każdy szal ma dwa końce, dlatego najprostszym sposobem na noszenia szalika jest przerzucenie go nonszalancko przez szyję. Tak luźno zwisający szal wygląda bardzo efektownie i optycznie dodaje kilka centymetrów, dlatego długie i wełniane szale mogą nosić także niskie osoby. Węższy, długi szal nie przytłoczy drobnej sylwetki, za to doda jej luzu i finezyjnego charakteru. Szerokie, duże szale zarzucone w ten sposób, najlepiej sprawdzą są dla osób wyższych.


ZAPNIJ PAS!

Przerzucony przez szyję gruby lub futrzany szal można okiełznać spinając go paskiem w talii. Założony w ten sposób nie będzie się zsuwać. Należy jednak pamiętać, żeby szalik był na tyle długi by bez problemu można go było włożyć pod pasek. W tym celu wykorzystaj pas od płaszcza lub skórzany pas z ciekawą klamrą, która może pełnić rolę dodatkowej ozdoby w zimowej stylizacji

W PARYSKIM STYLU

Swobodne przerzucenie szalika przywodzące na myśl paryskich malarzy, to najprostszy sposób na szal. Składamy go wzdłuż krawędzi, otulamy szyję i odrzucamy jedną końcówkę na plecy, a drugiej pozwalamy swobodnie opadać z przodu… VIOLA! Wygląda bardzo szarmancko więc sprawdza się także w męskim stylu, a co najważniejsze chroni przed niskimi temperaturami. 

NATURALNY LUZ

Jeśli opanujesz poprzednią sztukę przerzucania szalika J, od kolejnego sposobu dzieli Cię tylko jeden krok – składasz szal na połowę, zaczynasz z przodu, na plecach krzyżujesz końcówki i przerzucasz końce luźno znowu na przód (w zależności od długości i grubości szalika, proces możesz powtórzyć dwukrotnie). Od Ciebie zależy jaki efekt otulenia uzyskasz, im mocniej pociągniesz za końce tym bardziej otulająco będzie. 

EXTRA SUPEŁ

Podczas silnych wiatrów lub mrozów chroniąc swoje gardło warto postawić na metodę “im bliżej ciała, tym lepiej”. Szal, futerko lub chustę szczelnie owiń wokół szyi, a następnie zawiąż końce szala w efektowny supeł. Wygląda skomplikowanie? Jest prościej niż myślisz!  

JESIENNE OTULENIE

Szalem możesz również otulić się uzyskując efekt komina. W tej wariacji pozostań przy wielokrotnym okręceniu szala, a jego końce ukryj pod powstałymi warstwami. Taki szal można zawiązać bardzo wysoko, sięgając ust i nosa, chroniąc w ten sposób drogi oddechowe.
Drugi sposób to okręcenie go wokół ramion, tworząc efekt etoli. Przydaje się szczególnie kiedy zakładasz cieńszą kurtkę czy płaszcz, w ten sposób uzyskasz dodatkową warstwę ciepła. 

Prawdopodobnie zauważyliście, że ładny szal potrafi zrobić look, nawet wtedy gdy posiadamy zaledwie jeden szary lub czarny płaszcz. Jest to najtańszy sposób na podrasowanie jesiennej i zimowej stylizacji. Może pozostając w duchu No Waste nie trzeba kupować nowego płaszcza, a jedynie zaopatrzyć w 2-3 szale? Rozbijajcie szarugę jesieni i zimy zakładając dodatki z mocą!

Wszelkie wiązania i sposoby na szalik zależą od kreatywności i pomysłowości! Próbujcie własnych metod. Jeśli chcecie zobaczyć GOShĘ w akcji wiązania chust zapraszamy na kanał na You Tube, link TUTAJ 🙂 Film ten powstał pod wpływem spotkania z klientką, która uparcie twierdziła, że ona nie potrafi ładnie zamotać szalika, może i Wam się przyda! J

Udostępnij wpis znajomym