Niskie i okrągłe sylwetki – wskazówki stylizacyjne

Wbrew obiegowym opiniom, nie ma sylwetki, której „we wszystkim ładnie” i nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej. Pewne fasony zawsze będą wyglądać lepiej na szczupłych i wysokich, pewne na niższych i  bardziej masywnych. Dziś właśnie o tych drugich.

Zacząć należałoby od wyboru dobrego biustonosza. W każdym większym mieście można znaleźć profesjonalną bra-fitterkę (Internet jest pełen tego typu informacji), która pomoże wybrać bieliznę w odpowiednim rozmiarze i odpowiednio podnoszącą biust. Tak wymodelowane piersi nie opadają na brzuch, a to optycznie go zmniejsza. W następnej kolejności można rozpocząć przygodę z ubraniami, butami, dodatkami…

Przy okrągłej, bardziej masywnej sylwetce powinno się wybierać ubrania niezbyt obcisłe, ale też niezbyt luźne. Mają one delikatnie przysłonić ciało oraz ukryć niedoskonałości. Z wzorami należy postępować ostrożnie, ponieważ zbyt duże i zbyt małe wzory nie będą korzystnie. Najlepiej więc zastąpić je monochromatycznymi zestawami, które optycznie wydłużą sylwetkę. Do tego im mniej poprzecznych cięć (pasków w formie deseni czy też pasków jako akcesorium, szczególnie w odcinającym się od reszty kolorze), tym lepiej.

Jednym z najlepszych w tym przypadku fasonów będą bluzki i sukienki kopertowe. Wyeksponują dekolt, wysmuklą sylwetkę i nadadzą jej lekkości.

Bluzki nie powinny być ani zbyt krótkie (skrócą optycznie sylwetkę), ani zbyt długie (sprawią wrażenie ubrania „po starszej siostrze”).

Najlepszy fason spodni to lekko przylegające wokół bioder, ale też nie obcisłe, o prostych lub z lekko rozszerzonych nogawkach (typu bootcut).

Spódnice najlepiej wybierać o długości przed lub nad kolanem, absolutnie nigdy te kończące się w połowie łydki. Dla osób niewysokich o mocniejszej sylwetce, idealna będzie spódnica z podwyższonym stanem, która wspaniale wydłuży sylwetkę.

 

Osoby niewysokie dodadzą sobie kilka centymetrów wzrostu, zakładając buty na obcasie. Przy większej sylwetce najlepsze będą buty na szerszym obcasie lub słupku. Dla osób, które w tym typie obuwia nie czują się swobodnie, idealne będą koturny, bardziej stabilne i wygodniejsze od obcasów. Ponadto występują dziś w praktycznie każdym rodzaju obuwia: sandałach, półbutach, botkach i kozakach.  Jak ognia unikać trzeba butów zapinanych wokół kostki, a także botków kończących się na wysokości kostki lub w połowie łydki, ponieważ każdy z wymienionych fasonów mocno skraca sylwetkę.

Dodatki również powinny być ani zbyt duże ani zbyt małe. Powinny być proporcjonalne do sylwetki. Za małe dodatki sprawią wrażenie sylwetki większej niż jest w rzeczywistości, a zbyt duże nie potrzebnie dodadzą jej ciężkości.

Nawet z pozoru trudna sylwetka może wyglądać dobrze. Parafrazując, nie ma kobiet brzydkich, są tylko źle ubrane.

 Basia Józefiak dla Gosha

www.facebook.pl/twojapesa

Źródło zdj: hubpages.com, overstock.com, etsy.com, deezee.pl, asos.com, hm.com, shwrm.pl

Podziel się:

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012