Manicure hybrydowy: hot or not

Zadbane paznokcie są ozdobą kobiecych dłoni i przejawem troski o ich wygląd. Mimo rozlicznych obowiązków staramy się znaleźć chwilę by należycie upiększyć nasze ręce. Tradycyjny lakier, ma to do siebie, że po paru dniach odpryskuje. Poza tym ciężko jest znaleźć chwilę, żeby odczekać, aż całkiem wyschnie i nie „odbić” na nim faktury kołdry lub innych przedmiotów.  Co wtedy?

Nowy obraz (433)

Manicure hybrydowy przebojem wdarł się do polskich salonów kosmetycznych. Z początku jego ceny były bardzo wysokie, obecnie można znaleźć całkiem rozsądne oferty. Jakie są plusy? Czy jest bezpieczny dla paznokci? Czy może stanowić alternatywę dla tradycyjnego lakieru?

Ojczyzną manicure hybrydowego są Stany Zjednoczone. Nie minęło jednak wiele czasu, a lakiery hybrydowe dotarły do Europy.

Lakier shellac stanowi oryginalne połączenie zwykłego lakieru do paznokci z elastycznym żelem, który decyduje o trwałości manicure.

Nowy obraz (4)

Zalety:

– utrzymuje się do 2-3 tygodni, bez obaw można wykonywać codzienne obowiązki, płytka paznokcia pokryta hybrydą jest bardzo wytrzymała

– lakier ma piękny połysk, przez co, cały czas wygląda zjawiskowo

– to prawdziwa oszczędność czasu i idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią malowania paznokci

Wady:

– cena, mimo iż jest coraz niższa, to jednak nadal może stanowić barierę, zwłaszcza, że manicure trzeba wykonywać regularnie

– jeżeli płytki paznokcia są skłonne do przetłuszczania się to hybryda już po tygodniu może „spłynąć”

– manicure hybrydowy można ściągać tylko i wyłącznie u kosmetyczki, robiąc to samodzielnie można uszkodzić płytkę paznokcia

Dla mnie manicure hybrydowy to zbawienie, po prostu uzależniłam się od niego i nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnego lakieru.  Hybrydy mam na paznokciach nieprzerwanie od roku i nie zauważyłam, by moje paznokcie na tym ucierpiały, choć zaleca się robienie, co jakiś czas przynajmniej 2 tygodniowych przerw. W moim odczucie wystarczy się odpowiednio odżywiać, by ciągle cieszyć się blaskiem swych hybrydowych paznokci.

CAM00455

Nowy obraz (4)

Udostępnij wpis znajomym