Klasyczna Marynarka zawsze modna

Jest jednym z podstawowych elementów każdej kobiecej szafy. Legenda głosi, że marynarka powstała zupełnie przypadkowo w 1837 roku. Kapitan H.M.S. Blazer czekał na wizytację Królowej Wiktorii. Widząc w jak opłakanym stanie są stroje jego załogi, zlecił uszycie prostych, granatowych żakietów ze złotymi guzikami. Te stroje tak bardzo spodobały się Królowej, że nakazała nosić je od tej pory wszystkim służącym w marynarce. 
Inni uważają, że marynarki wywodzą się z Cambridge, i to tam noszono je po raz pierwszy. Początkowo był to strój obowiązkowy każdego dżentelmena, a od lat 20tych także każdej, wyemancypowanej kobiety. Stało się tak za sprawą Coco Chanel, która wylansowała kostiumy składające się z prostej marynarki połączonej ze spódnicą lub spodniami
 W latach 30 tych noszenie marynarek upowszechniły dwie ikony kina: Marlena Dietrich i Katherine Hepburn
Dzisiaj marynarka stała się strojem biurowym, imprezowym, a nawet weekendowym. Możemy ją nosić praktycznie cały czas i łączyć z dżinsami, sukienkami, szortami, legginsami. Wszystko zależy od miejsca, do którego się udajemy.

Najpopularniejsze są marynarki jednorzędowe, czarne lub granatowe, taliowane sięgające linii bioder. Ten model jest najbardziej uniwersalny i optymalny także dla pełniejszych sylwetek. Odpowiednio dobrana marynarka ukryje zbyt pełne biodra, podkreśli talię i wysmukli sylwetkę. Oto nasze propozycje:
Kupisz TUTAJ
Image 1 of Paul By Paul Smith One Button Blazer
Kupisz TUTAJ
Z marynarką nie rozstają się dwie, najlepiej ubrane Brytyjki Kate Moss i Alexa Chung. Obie mają bardzo wyrazisty styl, który inspirują dziewczyny na całym świecie.


Udostępnij wpis znajomym