Klasyczna Marynarka zawsze modna

Jest jednym z podstawowych elementów każdej kobiecej szafy. Legenda głosi, że marynarka powstała zupełnie przypadkowo w 1837 roku. Kapitan H.M.S. Blazer czekał na wizytację Królowej Wiktorii. Widząc w jak opłakanym stanie są stroje jego załogi, zlecił uszycie prostych, granatowych żakietów ze złotymi guzikami. Te stroje tak bardzo spodobały się Królowej, że nakazała nosić je od tej pory wszystkim służącym w marynarce. 
Inni uważają, że marynarki wywodzą się z Cambridge, i to tam noszono je po raz pierwszy. Początkowo był to strój obowiązkowy każdego dżentelmena, a od lat 20tych także każdej, wyemancypowanej kobiety. Stało się tak za sprawą Coco Chanel, która wylansowała kostiumy składające się z prostej marynarki połączonej ze spódnicą lub spodniami
 W latach 30 tych noszenie marynarek upowszechniły dwie ikony kina: Marlena Dietrich i Katherine Hepburn
Dzisiaj marynarka stała się strojem biurowym, imprezowym, a nawet weekendowym. Możemy ją nosić praktycznie cały czas i łączyć z dżinsami, sukienkami, szortami, legginsami. Wszystko zależy od miejsca, do którego się udajemy.

Najpopularniejsze są marynarki jednorzędowe, czarne lub granatowe, taliowane sięgające linii bioder. Ten model jest najbardziej uniwersalny i optymalny także dla pełniejszych sylwetek. Odpowiednio dobrana marynarka ukryje zbyt pełne biodra, podkreśli talię i wysmukli sylwetkę. Oto nasze propozycje:
Kupisz TUTAJ
Image 1 of Paul By Paul Smith One Button Blazer
Kupisz TUTAJ
Z marynarką nie rozstają się dwie, najlepiej ubrane Brytyjki Kate Moss i Alexa Chung. Obie mają bardzo wyrazisty styl, który inspirują dziewczyny na całym świecie.


Podziel się:

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012