Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Człowiek średnio trzy razy w życiu zmienia pracę. Są też tacy, którzy robią to znacznie częściej. Tym nie mniej trzeba wiedzieć, jak na takim spotkaniu się zaprezentować, ponieważ PIERWSZE WRAŻENIE jest bardzo ważne, może nam dopomóc, lub przekreślić szansę na wymarzone stanowisko.

Według badań tylko 10 % naszego przekazu zajmuje komunikat słowny, natomiast aż 90% to wygląd, gestykulacja, mimika itp.  Powszechnie utarło się powiedzenie, że wygląd nie jest najważniejszy, ale czy tego chcemy czy nie, pierwsze wrażenie zawsze opieramy na wyglądzie drugiej osoby. Później ewentualnie weryfikujemy nasze odczucia, z tym, że te negatywne trudniej zmienić.

Żeby tego uniknąć zapraszamy do lektury.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną należy dostosować do miejsca, w które się udajemy. Jeżeli staramy się o stanowisko w firmie, gdzie obowiązuje dress code, warto się z nim zapoznać, żeby na wstępie nie popełnić gafy.

1. Praca sformalizowana

W doborze stroju warto postawić na klasykę.  Prosta garsonka najlepiej w kolorze czarnym, granatowym, albo szarym. Koszula bez żadnych falban i ozdobników, dopuszczalny jest tylko dyskretny wzór, lub kolor guzików. Buty najlepiej ze skóry licowej. Torebka beż dżetów, marszczeń, najlepiej w ciemnym kolorze.

2. Praca w agencji reklamowej

Gdy nasze stanowisko wymaga od nas kreatywności, warto to pokazać w stylizacji.  Polecamy klasyczny garnitur, który będzie świetną bazą. Do tego bluzka z żabotem. Buty mogą być bardziej wymyślne. Warto wykazać się dbałością o szczegóły.

3. Praca w telemarketnigu

Jeżeli  w firmie, do której udajemy się na rozmowę kwalifikacyjną, nie obowiązuje dress code i panują dosyć swobodne zasady dotyczące ubierania się warto to także uwzględnić. Nie namawiamy do zakładania byle czego, strój powinien być schludny i przemyślany. Założenie marynarki zawsze podnosi rangę stroju, do tego ciemne, nieprzecierane spodnie. Zamiast koszuli można założyć biały podkoszulek. Dodatki mogą być bardziej wyraziste.

MĘŻCZYŹNI

Strojem formalnym dla mężczyzny zawsze jest garnitur. Najlepiej granatowy, albo grafitowy. Czarny garnitur przeznaczony jest na bardziej uroczyste okazje, takie jak śluby czy pogrzeby. Koszula najlepiej gładka w odcieniach niebieskiego, albo klasyczna biała. Krawat to najbardziej wyrazisty element, może łączyć klika kolorów i wzorów. Oczywiście niewskazane są wszelkie nadruki czy ostre, neonowe barwy. Buty i pasek powinny być ze skóry licowej.

1. Praca sformalizowana

2. Praca w firmie informatycznej

Jeżeli w danej firmie panują luźniejsze zasady, strój na rozmowę kwalifikacyjną powinien to odzwierciedlać.

Żelazny zasady:

Strój powinien być ZAWSZE dopasowany do miejsca, w które się udajemy na rozmowę kwalifikacyjną.

Strój powinien być schludny, czysty i wyprasowany. Najlepiej przygotować go dzień wcześniej, żeby uniknąć przykrych niespodzianek (plama na koszuli, albo oczko w rajstopach).

Strój powinien być dopasowany do nas i do sytuacji. Unikajmy PRZEBRANIA, lepiej postawić na minimalizm i klasykę.

Jeżeli potrzebujecie dalszych wskazówek, lub zastanawiacie się co i gdzie kupić na rozmowę o pracę, jesteśmy do waszej dyspozycji.

GOShA TEAM :)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012