Historia jednej Torebki – Chanel 2.55

Są takie torebki, które nigdy nie wyjdą z mody, stając się na zawsze symbolem szyku i elegancji. Bez wątpienia zalicza się do nich model Chanel 2.55.
Historia chanelki rozpoczęła się w lutym 1955 roku (stąd nazwa modelu: 2.55). Wtedy to Coco Chanel zleciła wykonanie torebki warsztatowi Alebrta Monnota. Kreatorka dodała do niej swój, rewolucyjny, jak na tamte czasy pomysł: mam dosyć ciągłego trzymania w dłoni torebki. Dlatego dodam pasek, żeby nosić ją na ramieniu. Jak mówiła tak też uczyniła. Powstała torebka wykonana z miękkiej jagnięcej skóry z nowatorskim łańcuszkiem. Słynny pikowany wzór i kształt miał nawiązywać do sofy z apartamentu projektantki.

Torebka początkowo miała być produkowana tylko w kolorze czarnym, ulubionym Coco Chanel. Ale z czasem zdecydowano się także na: granatowy, beżowy i brązowy. Dziś torebka występuje w niezliczonej liczbie kształtów i odcieni w trzech rozmiarach oraz z łańcuszkiem w dwóch wersjach – złotej i srebrnej, którego długość można regulować.

Każda kobieta interesująca się modą powinna znać historię tej torebki, co więcej sama powinna ją posiadać. Niestety jej niebagatelna cena większości z nas to skutecznie uniemożliwia. Minimalny koszt tego cudeńka to 1500 $ i więcej w zależności od modelu. Oczywiście nie oznacza to, że mamy zrezygnować z tego ultrakobiecego dodatku, który dzięki swej prostocie pasuje do wszystkiego – do dżinsów na codzienne wyjścia jak i do eleganckiej sukienki na wieczorne przyjęcie. Oto nasze propozycje:
Kupisz TUTAJ
Kupisz TUTAJ
Postaw na minimalizm i poczuj się jak elegantki z Park Avenue.
Podziel się:

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012