Historia jednej Torebki- Birkin

Z pewnością każda z nas pamięta odcinek „Seksu w wielkim mieście”, w którym Samantha za wszelką cenę chciała stać się posiadaczką słynnej czerwonej torebki. Nie odstraszyła ją ani cena ok. 5 tysięcy ani konieczność zapisania się na listę oczekujących. Chciała ją po prostu mieć. Gdy dowiedziała się, że dostanie torebką dopiero za 5 lat wpadła w szał, na co Sprzedawca odpowiedział:  „To nie torba. To Birkin” 
Jak w ogóle doszło do powstania tej torebki i skąd wzięła się jej nazwa? Otóż w roku 1984 na pokładzie samolotu spotkali się Jean Louis Dumas – dyrektor Hermesa oraz Jane Birkin znana, brytyjska aktorka i piosenkarka. W czasie lotu Birkin -podobno-narzekała, że żadna torebka nie jest w stanie pomieścić wszystkich rzeczy, które kobieta nosi przy sobie. To miało zainspirować Dumasa do zaprojektowania słynnej torebki, której popularność przerosła samą artystkę. 
W czym tkwi fenomen Birkin Bag? Każda torebka jest ręcznie robiona z wysokiej jakości skóry, tygodniowo produkowanych jest zaledwie 5 egzemplarzy. Dodatkowo w największej tajemnicy trzyma się daty pojawienia się kolejnych partii torebek. Ta aura tajemniczości powoduje, że każda Kobieta chcę ją mieć, mimo iż cena tego cuda jest bardzo wygórowana.
Za co Kobiety kochają Birkin? Jest duża, pakowna z łatwością pomieści wszystkie potrzebne szpargały, ma ponadczasowy krój i można ją nosić absolutnie do wszystkiego. Każda znawczyni mody marzy by mieć Birkin Bag w swojej garderobie i móc z nią dumnie paradować. Niestety jest to przywilej dla bardzo ograniczonej liczby osób. Tym nie mniej nie oznacza to, że mamy zrezygnować z noszenia tego modelu torebek. Większość sieciówek ma swojej ofercie torebki inspirowane Birkin Bag.  Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Kupisz   TUTAJ
Image 1 of Oasis Belt Work Bag
Kupisz TUTAJ
Podziel się:

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012