Historia jednego płaszcza – Trencz

Trencz to jeden z najpopularniejszych modeli płaszczy w historii. Jest znany na całym świecie i określany mianem kultowego. Noszą go zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powinien znajdować się w każdej szafie, ponieważ nigdy nie wyjdzie z mody. Zakładały go z nasze babki, teraz my, a później, z pewnością sięgną  po niego nasze wnuki.
Nazwa trencz pochodzi z języka francuskiego i oznacza rów albo okop. Powstał na zamówienie brytyjskich oficerów przed I wojną światową. Miał chronić przed deszczem, być wytrzymały i funkcjonalny, a dodatkowo lekki w noszeniu. Mając takie wytyczne Thomas Burberry zaprojektował trencz, który doskonale sprawdził się w wojennej rzeczywistości. Do paska mocowano podstawowe uzbrojenie, dwurzędowe guziki i niezwykle wytrzymały materiał – gabardyna zapewniały maksymalną ochronę w boju.
Zdjęcie_1_3
Początkowo trencz nosili tylko mężczyźni, z czasem przyjął się także w damskiej garderobie. Upodobały go sobie gwiazdy kina lat, a w ślad za nimi miliony kobiet na całym świecie.
Trencz można nosić praktycznie do wszystkiego. Jest elegancki i funkcjonalny. Co roku pojawia się w kolekcjach znanych firm odzieżowych. Obecnie można go spotkać w wielu kolorach, różnych formach i długościach. Polecamy te najbardziej klasyczne ponieważ posłużą nam one znacznie dłużej niż tylko jeden sezon.

Kupisz TUTAJ
Image 1 of Just Female Oversize Mac
Kupisz TUTAJ
Podziel się:

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012