Claire Underwood vs. Agata Duda

Sztywne zasady dress code’u: na ekranie i w życiu.

Mówi się, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta… Takim kobietami są zdecydowanie Pani Prezydentowa – Agata Duda oraz Claire Underwood z serialu „House of Cards”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że obie Panie korzystają z tej samej garderoby. Niektórzy idą dalej i twierdzą, że Pani Prezydentowa wiernie kopiuje styl filmowej bohaterki. Wzięliśmy pod lupę wizerunki obu Pań.

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Blog porównanie stylu Blog 1

 

CLAIRE UNDERWOOD

Claire Underwood to żona polityka, zaangażowana w polityczne manipulacje męża. Prowadzi swoją własną fundację oraz dba o rodzinne interesy. To wszystko dzieje się na kanwach serialu – „House of Cards”.

Styl Claire charakteryzują sztywne zasady dress code’u. Lubi podkreślać swoją perfekcyjną sylwetkę. Wybiera tylko kolory władzy i zaufania – czerń, biel, odcienie niebieskiego i szarości. Jest kobietą niezależną, pewną siebie i gotową na wszystko. Cały charakter postaci jest oddany w sposobie ubierania się. Wybiera ołówkowe sukienki, z łódeczkowymi dekoltami, które podkreślają jej geometryczną sylwetkę. Dodatki to perły oraz subtelna biżuteria. Świetnie również wygląda w białej koszuli o męskim kroju. Często podkreśla talię na przykład ołówkowymi spódnicami z wysokim stanem lub płaszczami typu trencz. Stawia na klasyczne kroje oraz minimalizm.

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Blog porównanie stylu Blog 4

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Porównanie stylu Blog 3

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Porównanie stylu Blog 2

 

AGATA DUDA

Agata Duda to od 6 sierpnia 2015r. roku Pierwsza Dama. Z wykształcenia germanistka i nauczycielka.

Jej styl charakteryzuje połączenie klasyki z minimalizmem i szczyptą kobiecości. Jako kobieta stojąca za mężczyzną, który został prezydentem, wybiera zestawy eleganckie oraz odpowiadające zasadom savoir vivre. Jej ulubione fasony to obcisłe ołówkowe spódnice, oraz kobiece taliowane żakiety. W przeciwieństwie do Claire Underwood, stawia również na żywsze kolory – czerwienie, róże bądź żółcienie, zdecydowanie ociepla to jej wizerunek. Pozwala sobie także na zdobione tkaniny i mocniejszą biżuterię. Jako dodatki typuje bardzo kobiece, kwiatowe apaszki oraz różnej wielkości paski w tali.

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Blog porównanie stylu Blog 7

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Blog porównanie stylu Blog 6

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Blog porównanie stylu Blog 5

 

Faktem jest, iż Pierwsze Damy mają podobny, elegancki i klasyczny styl, jakkolwiek możemy zauważyć pewne różnice, w sposobie jaki komponują garderobę, ale również w stylu bycia. Dla porównania przygotowaliśmy tabelę, która obrazuje styl obu Pań.

 

Claire Underwood vs. Agata Duda GOShA Kusper Stylistka Stylizacje Metamorfozy Szkolenia Porównanie stylu Blog

źródło: pinterest.com
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012