3 kierunki stylizacyjne w duchu NO WASTE na Nowy Rok!

Początek Roku skłania do podjęcia nowych postanowień. Potrzebujemy zmiany, więc obiecujemy sobie, że rzucimy nałogi, ograniczymy słodycze, będziemy chodzić na siłownię i wreszcie stając przed szafą będziemy mieli co na siebie włożyć. Jak z doświadczenia wiemy, nie zawsze postanowienia udaje się dotrzymać. To co nas zwykle przytłacza to nadmiar. Widzimy to często podczas przeglądów szaf. Bezkres ubrań i dodatków, a i tak nie ma co na siebie włożyć. Stąd takiej wersji wydarzeń w tym nowym roku mówimy – NIE! Podpowiadamy, jak zmienić stylizacyjne nawyki i obrać kurs na nowy start, co nie tylko sprawi, że będziesz mieć szansę na szczuplejszą garderobę, nowe stylizacje, ale to wszystko jeszcze będzie w duchu NO WASTE!

1. UPORZĄDKUJ ŻYCIE, ZACZNIJ OD SZAFY!

Pierwszym krokiem do nowego wizerunku jest przegląd szafy! To ten moment, kiedy trzeba przejrzeć zawartość zapomnianych pudeł, skrywających przyciasne jeansy, które czekają na lepsze czasy, źle dobraną bieliznę lub szaliki, które dostałaś od babci na 10 urodziny. Zdajemy sobie sprawę, że ubrania przenoszą nie tylko zapachy, ale i emocje. Kojarzą się z konkretnymi okresami w życiu: pierwszą randką, balem maturalnym lub ślubem, etc.W zależności od dostępnej przestrzeni w domu masz 2 wyjścia: zrób zdjęcie tej rzeczy, które zachowa pamięć (a nie zajmie dużo miejsca), albo spakuj do pudełka wspomnień i zanieś do piwnicy lub na strych.
Zgodnie ze zrównoważoną modą Zero Waste zminimalizuj ilość rzeczy w swojej garderobie. Bez sentymentów pozbądź się za małych sweterków, markowych, niepasujących już żakietów lub starych dresów, które miały zostać „ubraniami po domu”. Z pozostawionych ubrań, które są na Ciebie idealne, na nowo stwórz nowoczesne stylizacje. To świetny początek dla Twojej nowej kapsułowej garderoby. Zestawy spisz lub sfotografuj, a zdjęcia powieś w środku szafy. To znacznie przyspieszy poranne ubieranie się.
Poniżej przedstawiamy diagram, który pomoże Ci pogrupować ubrania. Wydrukuj i zacznij działać już dziś 🙂

 

2. ZORGANIZUJ SWAP PARTY

Jeżeli po uporządkowaniu garderoby okaże się, że część z rzeczy nie pasuje już do Ciebie (są za duże, za małe, nie w Twoim stylu, etc.), ale na tyle dobre gatunkowo, że możesz posłać je dalej, zorganizuj SWAP PARTY , na którym z koleżankami powymieniacie się ubraniami i dodatkami!  Takie spotkanie możesz zaaranżować u siebie w domu, wystarczy kieliszek prosecco, albo cappuccino i pierniczki (które pozostały po świętach). Wymienianie się ubraniami to pozytywne zjawisko również w kontekście troski o środowisko. To też pretekst do pogłębienia relacji z koleżankami lub rozpoczęcie nowych znajomości, wystarczy, że każda znajoma przyprowadzi ze sobą jedną koleżankę. Swap party to świetna okazja, by zdobyć ciuch, który będzie nowością w szafie, i to zupełnie za darmo. Co roku na wysypiskach śmieci ląduje 60 milionów ton ubrań. Gdybyśmy nosili je trzy razy dłużej niż obecnie, zanieczyszczenia produkowane przez branżę mody zmniejszyłyby się o 60 procent (takie dane przedstawiono na konferencji H&M „Challenge Accepted”, która odbyła się w kwietniu 2019 roku w Warszawie). Zatem nadawanie nowego życia ubraniom, to słuszna droga.

3. NOŚ TYLKO TO CO MÓWI DO CIEBIE : „MAMO!”

W Nowym Roku nie zgadzaj się na półśrodki, noś tylko to, co mówi do Ciebie „mamo” (hasło jednej z naszych klientek)! Postaw na to, że rok 2020 będzie rokiem przełomowym, przestaniesz nosić i kupować to, co „prawie” w sam raz, bo prawie robi różnicę nie tylko w Żywcu. W Nowym Roku zostań stróżem swojego stylu i bądź w tym konsekwentna. Przeanalizuj każdą rzecz pod kątem tego, czy się w tym dobrze czujesz i czy często po to sięgasz. Czasem w ubraniu nie pasuje rozmiar, faktura czy tkanina. Czasem koszula sprawia, że szybko się pocisz, albo czujesz się jak w zbroi, albo kiedy siadasz, szew w sukience ciągnie, a pierzasty sweterek sprawia czujesz się jak Miss Piggi, wówczas bez żalu pożegnaj taką rzecz. Zrezygnuj z ubrań, w których nie czujesz się dobrze czy komfortowo. Szkoda na to życia. Szukaj drugiej skóry!

Te trzy kierunki pomogą Ci stworzyć nowy system zarządzania szafą a tym samym uproszczą życie. Korzystne ich skutki zauważysz nie tylko w swoim stylu, ale i budżecie oraz wpływie na środowisko. Mądra redukcja ubrań, ponowne wykorzystanie posiadanych rzeczy lub ich wymiana to doskonały start na drodze do Zero Waste.
Mamy nadzieję, że dzięki tym powyższym sugestiom, będzie Ci się żyło lżej i bardziej stylowo i choć w malutkim stopniu przyczynimy się do Twojego szczęśliwego, radosnego uśmiechu na który liczymy w tym Nowym Roku!

Jeśli czujesz się przytłoczona garderobowym nadmiarem, pomożemy Ci uporządkować szafę i razem przeprowadzimy detox szafy, zostawiając w niej tylko to co najkorzystniejsze. Więcej informacji TUTAJ!

 

Udostępnij wpis znajomym