10 sukienek, które zmieniło światową modę

W historii mody pojawiały się stylizacje, które na zawsze pozostały w pamięci, nie tylko osób im współczesnych, ale też kolejnych pokoleń.  Sukienki, o których mowa, stały się kultowe ponieważ towarzyszyły ważnym wydarzeniom historycznym.  Były także naśladowane, kopiowane i wielokrotnie interpretowane przez kobiety na całym świecie. Zwiastowały rewolucje i zmianę światopoglądu na kwestię równouprawnienia płci.

Chcemy przybliżyć wam te niezwykłe kreacje, które wpłynęły na przemysł modowy. Zapraszamy w krótką podróż za (nie)jedną sukienkę.

10. Mary Quant: sukienka mini

Child of the Moon

Nowy obraz (2)

9.  Audrey Hepburn w sukience Givenchy

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (4)

8.  Hervé Léger: sukienka bandażowa

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (4)

7. Diane Von Furstenberg: kopertowa sukienka

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (2)

6. Suknia Ślubna Grace Kelly

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (4)

5. Hussein Chalayan: sukienka LED

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (2)

4. Suknia Ślubna Księżnej Diany

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (2)

3.  Yves Saint Laurent: sukienka Mondrian

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (2)

2.  Alexander McQueen: sukienka No.13

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (2)

1. Chanel: LGB (mała czarna)

Nowy obraz (2)

Nowy obraz (2)

To oczywiście nie wszystkie sukienki, które odegrały ważną rolę w historii mody. Wybraliśmy te najbardziej znane, choć  zdajemy sobie w pełni sprawę z niedoskonałości tego zestawienia.

Naszymi kryteriami były rewolucyjność, oraz doniosłość zmian, jakie dana sukienka wprowadziła w przemyśle modowym. Nie sposób było także pominąć innowacyjności i nowoczesnych technologii, z których projektanci coraz częściej korzystają, Ważne dla nas były także nawiązania do sztuki i kultury masowej. Mamy nadzieje, że powyższe zestawienie zainspiruje was do dalszych poszukiwań.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasz team

 • Małgorzata Kusper

  Personal Shopper

  066

  Jako jedna z pierwszych w Polsce Osobista Stylistka i Personal Shopper pomaga wydobywać osobowość przez ubranie.

  Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Oszczędza czas i pieniądze. Uczy, jak łączyć desenie, fasony i kolory stosownie do okazji, a czego unikać. I jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe.
  Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w mediach („Kawa czy Herbata” TVP, Radio Kraków, New York Times.)

  Jako Projektantka łączy trendy z ponadczasowością, której wynikiem jest zasada:, jeśli awangarda to codzienna, jeśli klasyka to z pieprzykiem. GOShA to filozofia, która wierzy, że każda rzecz powstająca pod jej skrzydłami ma swojego odbiorcę, który szukając, w końcu ją odnajduje.

   

   

  Stawia na rozwój, również swój. Jest absolwentką licznych szkoleń, m.in. St.Martins College of Art&Design w Londynie oraz London College of Fashion.

  Czytaj więcej
 • Renata Tomczak

  personal shopper

  jus

  Czytaj więcej
 • Justyna Stuglik

  Personal Shopper.

  Absolwentka szkoleń z zakresu: stylizacji, dress code'u, savoir vivre, oraz PR. Zawsze na tropie modowych nowinek i odkrywania u innych piękna.

  Czytaj więcej
 • Monika Dębowska

  personal shopper

  jus1

  Czytaj więcej

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Zaufali nam

Referencje

Referencje

Zaufali nam

Kontakt

GOSHA Małgorzata Kusper

ul. Senatorska 17/11 Kraków 30-106 tel. +48 606 221 883
692 320 048
NIP: 552-142-04-92 gosha@goshakusper.com
Wszystkie prawa zastrzeżone 2012